Wycieczka do kina i Eksperymentarium

Opublikowano: czwartek, 19, kwiecień 2018

19 kwietnia uczniowie klasy III gimnazjum zmagali się z drugą, matematyczno-przyrodniczą częścią egzaminów gimnazjalnych, a uczniowie szkoły podstawowej wybrali się do kina oraz Eksperymentarium.  W kinie obejrzeli interesujący film przyrodniczy pt. „Dzikie z natury”, który dał im sporo do myślenia o tym, jak chronić zagrożone wyginięciem różne gatunki zwierząt. Po filmie odbyły się warsztaty pt. „Czy ananasy rosną na drzewach?”  W ich trakcie dowiedzieli się, gdzie rosną różne egzotyczne rośliny i w jakich miejscach na świecie jest ich najwięcej. Ostatnie zajęcia tego dnia  miały miejsce w Eksperymentarium.  Uczniowie przeprowadzali różne ciekawe doświadczenia, a ubrani w białe fartuchy mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy. To była świetna zabawa.