Europejski Tydzień Kodowania

19 października pracownicy i doktoranci Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej przeprowadzili dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum warsztaty z programowania. Zajęcia odbyły się z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania. W trakcie warsztatów dzieci miały szansę zapoznać się przede wszystkim z wizualnym sposobem programowania podobnym do układania klocków. Nauka algorytmiki polegała na ułożeniu uporządkowanego zestawu instrukcji przyjmujących formę kolorowych bloków przeciąganych na ekranach komputerów i tabletów. W zależności od grupy wiekowej uczestników celem warsztatów stało się opracowanie gry komputerowej, modyfikacja gotowego kodu lub opracowanie algorytmu pozwalającego na sterowanie postaciami z gry. Uczniowie mogli pracować na najnowocześniejszych urządzeniach mobilnych, w jakie wyposażone jest Centrum Technologii Informatycznych PŁ.
Warsztaty wzbudziły niekłamany zachwyt dzieci i młodzieży.
Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom PŁ, a zwłaszcza dr. inż. Andrzejowi Romanowskiemu,  za kolejną już możliwość uczestniczenia w nich.