Godzina kodowania

7 grudnia uczniowie klasy III szkoły podstawowej i II gimnazjum uczestniczyli w Godzinie Kodowania. Zajęcia, w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, odbyły się w Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej. Spotkanie rozpoczęło się projekcją dwóch krótkich filmów, które prezentowały efekty 3D. Następnie uczniowie mieli możliwość programowania gier komputerowych i trzeba przyznać, że poradzili sobie świetnie. Poza programowaniem atrakcją spotkania okazały się także dodatkowe zajęcia z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych, w tym robotów. Na koniec uczniowie otrzymali dyplomy poświadczające ich udział w Godzinie Kodowania.

Kolejny już raz bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom naukowym i studentom Politechniki Łódzkiej, zwłaszcza p. Andrzejowi Romanowskiemu, za zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć.

Prace uczniów :)