Projekt "Woda - białe bogactwo"

W I semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej na lekcjach fizyki podjęli próbę pracy metodą projektu. Temat projektu badawczego to „Woda- białe bogactwo”.

W tym celu podzielili się na 3 niewielkie grupy i sami przydzielili sobie zadania do wykonania.

Po zakończeniu projektu odbyła się jego prezentacja, w której uczestniczyły klasy I, II i VII szkoły podstawowej. Uczniowie rozpoczęli od prezentacji multimedialnej wykonanej przez dzieci z klasy I. Następnie siódmoklasiści wyjaśnili jakie są zanieczyszczenia wody oraz jak ocenia się czystość wody. Przeprowadzili doświadczenia ukazujące, jak działają oczyszczalnie ścieków oraz pokazali, jak usunąć ropę z powierzchni wody. Przedstawili wyniki ankiet w postaci diagramów. Na koniec przeprowadzili krótki quiz wśród dzieci na temat oszczędzania wody.