Godzina Kodowania

Opublikowano: środa, 09, grudzień 2015

8 grudnia uczniowie klasy III, IV i V w ramach Międzynarodowego Tygodnia Edukacji Informatyki wzięli udział w Godzinie Kodowania. Zajęcia zorganizował Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej wraz z Associaton for Computing Machinery Łódź Chapter oraz Oddziałem Łódzkim Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Dzieci uczestniczyły w tym niezwykłym wydarzeniu, goszcząc w Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

W trakcie zajęć uczniowie układali z klocków własne programy komputerowe. Uczestnicy przeciągali i upuszczali właściwe bloki w odpowiedniej kolejności, tak, aby sterować postaciami pojawiającymi się na ekranie komputerowym. Wystarczyła godzina, by wszyscy przekonali się, jakie łatwe, przyjemne i pożyteczne może być programowanie.
Poza główną atrakcją - programowaniem - uczniowie uczestniczyli również w zabawach edukacyjnych z wykorzystaniem robotów, zobaczyli, w jaki sposób pracuje drukarka 3D i obejrzeli film przyrodniczy w technologii 4K. Atrakcjom wzbudzającym niezwykłe emocje nie było końca. Każdy z uczestników zajęć otrzymał imienny certyfikat.

Bardzo dziękujemy pracownikom naukowym Politechniki Łódzkiej, a w szczególności dr. Andrzejowi Romanowskiemu za zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć dla naszych uczniów.

Galeria zdjęć

Odsłony: 1761