Zakończenie roku szkolnego 2022/23

Kolejny rok szkolny za nami. Szczególnie uroczyście pożegnaliśmy naszych ósmoklasistów - tegorocznych absolwentów. W tym dniu nie zabrakło wspomnień, wzruszeń i ciepłych słów. Wszystkim życzymy wakacji pełnych słońca, radości i odpoczynku.

Familiałki

Tegoroczne Familiałki przybrały formę radosnego rodzinnego pikniku. Nie zabrakło różnorodnych atrakcji, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dostępne były rozmaite gry i zabawy, tańce, piosenka na życzenie oraz fantazyjne fryzury i makijaże. Jak zawsze można było zjeść coś pysznego. Przede wszystkim jednak Familiałki to wspaniała okazja do rozmów, wymiany doświadczeń i wzmacniania więzi w społeczności szkolnej.

Zielona szkoła klas IV-VIII

W dniach 29.05-2.06.2023 r. uczniowie klas starszych uczestniczyli w zielonej szkole na urokliwym Roztoczu.

Ten region jest znany z malowniczych krajobrazów oraz zabytkowych miast. Grupa udała się na zwiedzanie Krasnobrodu, renesansowego Zamościa oraz pełnego historycznych ciekawostek Lublina. Nie mogło zabraknąć także wizyty u słynnego chrząszcza ze Szczebrzeszyna oraz zwiedzania posiadłości Zamojskich w Zwierzyńcu.

Uczestników wycieczki zachwyciła także unikalna przyroda - wodospady zwane szumami nad Tanwią, rzeka Wieprz, koniki polskie oraz rozległe lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego. 

Zielona szkoła klas I-III

W dniach 5-7 czerwca 2023 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w zielonej szkole. Wycieczka obfitowała w atrakcje - dzieci miały okazję zobaczyć malowniczy park Arkadia oraz pałac w Nieborowie. Ogromne wrażenie zrobiło na uczestnikach Muzeum Ludowe w Sromowie oraz dworek Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach, tematycznie związanych z "Akademią pana Kleksa", baśniową postacią Baby Jagi oraz muzyką. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu.

Zajęcia z wolontariuszkami OTOZ Animals

8.05.2023 r. odbyły się wyjątkowe lekcje przeprowadzone przez wolontariuszki OTOZ Animals Łódź. Naszymi szczególnymi gośćmi były pieski Nuka, Unka i Drago. 

Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się, jak dbać o domowe pupile oraz kiedy organizacje takie jak OTOZ Animals odbierają zwierzęta właścicielom.

Ochotnicy (których nie brakowało) sprawdzili czystość uszu, sierści i zębów naszych psich gości. Wolontariuszki zademonstrowały ponadto, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach z udziałem psów.