Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbyło się 23 czerwca, tym razem trochę nietypowo, ze względu na panującą na zewnątrz deszczową aurę, w budynku szkolnym. Mimo trudnych warunków lokalowych, uroczystość upłynęła w radosnej atmosferze.Pani Dyrektor serdecznie pogratulowała uczennicom klasy III gimnazjum ukończenia szkoły, a rodzicom podziękowała za wieloletnią współpracę i wręczyła listy gratulacyjne.
Następnie przyszedł czas na gratulacje, nagrody i dyplomy dla wszystkich uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i mogli poszczycić się sukcesami w  konkursach, olimpiadach i turniejach. N
ie mogło także zabraknąć gorących podziękowań dla wszystkich rodziców, którzy na różne sposoby angażowali się w społeczną pracę na rzecz szkoły.

Zielona szkoła

 

W dniach 22-26 maja uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w zielonej szkole. W tym roku dzieci wyjechały do Wielkopolski i odwiedziły Kruszwicę, Biskupin, Żnin, Gniezno oraz Ostrów Lednicki.

Pierwszego dnia grupa zwiedziła Kruszwicę. Popołudnie było poświęcone zajęciom artystycznym. Dzieci wykonały piękne prace, malując na szkle.

Atrakcją drugiego dnia był przejazd kolejką na trasie Biskupin-Żnin. W Żninie uczniowie mieli okazję poznać wiele ciekawostek w Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie ruin zamku w Wenecji. Po południu odbyły się warsztaty, podczas których dzieci piekły bułeczki i robiły masło. Wieczorem uczniowie bawili się wspólnie na dyskotece.

Trzeci dzień upłynął pod znakiem najdawniejszej historii państwa polskiego. Uczniowie zwiedzili Gniezno. W Muzeum Początków Państwa Polskiego mieli okazję poznać wiele interesujących informacji o najdawniejszych dziejach naszego kraju. Po zwiedzaniu miasta grupa udała się na Ostrów Lednicki. Po południu dzieci odpoczywały na terenie ośrodka, gdzie brały udział w rozmaitych grach i zabawach.

Czwartego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. W godzinach popołudniowych dzieci uczestniczyły w grze terenowej „Szukanie skarbów”. Miały także okazję spróbować strzelania z łuku i kuszy. W ostatnim dniu wycieczki grupa zwiedziła Interaktywne Muzeum Rybactwa w Biskupinie.

Familiałki

9 czerwca społeczność szkolna spotkała się na „Familiałkach”. Tegoroczny piknik rodzinny przebiegł w atmosferze radości i dobrej zabawy. Spotkanie otworzył krótki muzyczny występ dzieci. Następnie odbyły się teoretyczno – praktyczne zajęcia z zakresu ratownictwa wodnego. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w nich z dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że ratownicy, pod przywództwem p. Milana Wilhelmi, dokładali wszelkich starań, by nasi podopieczni wynieśli z nich wiedzę i umiejętności. Dzieci wzięły także udział w grach, zabawach i zawodach sportowych. Nad duchem sportowej rywalizacji czuwał p. Dominik Dębowski. Niespodzianką i niewątpliwą atrakcją stały się dwie dmuchane zjeżdżalnie. Świetnie bawili się na nich zarówno mali, jak i duzi.
Oczywiście w czasie pikniku nie zabrakło rozmów, śmiechu, wspólnych zdjęć i pysznego jedzenia, które przygotowywali m.in. nasi nieocenieni rodzice.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pikniku serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

Wyjście do kina i kręgielni

Podczas kiedy odbywała się ostatnia część egzaminu - z języka angielskiego, uczniowie szkoły podstawowej byli w kinie Cinema City na premierowym pokazie filmu „Dzieciak rządzi”. Następnie udali się do pobliskiej kręgielni, gdzie udział w rozgrywkach zapewnił im wiele emocji.

 

Warsztaty ceramiczne

Drugiego dnia egzaminów gimnazjalnych, 20 kwietnia, uczniowie szkoły podstawowej udali się do Ceramilandii w Lutomiersku. W trakcie zajęć, zapoznali się z procesem technologicznym produkcji wyrobów ceramicznych, zwiedzili wystawę oraz własnoręcznie dekorowali gotowe produkty, które mogli zabrać ze sobą do domu. Po skończonej pracy, wszyscy się wspaniale bawili w bardzo atrakcyjnym Parku Rozrywki. :)