Zakończenie roku szkolnego

24 czerwca, o godzinie 10:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W trakcie uroczystości uczniowie odebrali  świadectwa, książki oraz dyplomy i nagrody za szczególne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach. Gratulacje i podziękowania trafiły także do rąk rodziców.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI I MIŁEGO WYPOCZYNKU!!!

Warsztaty "Bezpieczna woda"

21 czerwca uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego uczestniczyli w warsztatach „Bezpieczna woda” poprowadzonych przez Państwa Martę i Milana Wilhelmi. W czasie spotkania dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie. Mogły również zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem wykorzystywanym w ratownictwie wodnym.

Bardzo dziękujemy Państwu Wilhelmi za przygotowanie warsztatów.

Familiałki

17 czerwca społeczność szkolna uczestniczyła w tradycyjnych Familiałkach. Wspólną zabawę zapoczątkowały występy uczniów, którzy przygotowali dla nas dwie inscenizacje: "Czerwonego Kapturka" w wersji wielojęzykowej i przedstawienie słowno–muzyczne oparte na tekstach Jama Brzechwy. W części artystycznej widownia mogła podziwiać nie tylko umiejętności aktorskie uczniów, ale także muzyczne i wokalne.

Przez cały piknik uczestnikom towarzyszyli animatorzy zabaw, którzy przygotowali dla nas różnorakie atrakcje. Wszyscy, w tym absolwenci i rodzice, bawili się świetnie. Nie zabrakło również poczęstunku w dużym stopniu przygotowanego przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Zielona szkoła

W dniach 6–-10 czerwca uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w zielonej szkole, która w tym roku odbyła się w Górach Świętokrzyskich.

Pierwszego dnia dzieci zwiedziły Park Jurajski w Bałtowie. Drugi dzień upłynął uczestnikom w parku linowym, gdzie można było pokonywać trasy o różnym stopniu trudności. Kolejną atrakcją tego dnia okazał się pobyt w wesołym miasteczku, w którym wszyscy, niezależnie od wieku, bawili się świetnie. Równie doskonałym pomysłem na spędzenie czasu było spotkanie z animatorami zabaw. Dzieci uczestniczyły w warsztatach tematycznych, mogły pochodzić na szczudłach, zagrać w ogromne, terenowe gry planszowe i puszczać gigantyczne bańki mydlane. Następnego dnia uczniowie zwiedzili Skansen w Tokarni i wzięli udział w warsztatach garncarskich. Wyjazdowe atrakcje zamknął pobyt w Muzeum Zabawek w Kielcach.

Występ zespołu muzycznego

4 czerwca zespół muzyczny w składzie: Piotr Kalinowski kl. IV (perkusja), Amelia Duszyńska kl. I gimnazjum (gitara) i Przemysław Mereć kl. I gimnazjum (gitara) wystąpił gościnnie na pikniku osiedlowym zorganizowanym na terenie Gimnazjum nr 31 w Łodzi. Młodzi artyści zagrali krótki koncert, który publiczność przyjęła z entuzjazmem.
Gratulujemy udanego występu oraz życzymy powodzenia i sukcesów na kolejnych imprezach.