Miasto Szyfrów – historyczna gra edukacyjna

13 grudnia starsi uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli na terenie Muzeum Tradycji Niepodległościowych w edukacyjnej grze historycznej „Miasto Szyfrów”. Gracze, podzieleni na trzy zespoły, prowadzili tajną wojnę z okupantem niemieckim, musieli zdobywać odpowiednie informacje, rozpracowywać urzędniczą kadrę niemiecką, działać na frontach II wojny światowej, omijać niebezpieczeństwa i unikać zdemaskowania. W grze należało wykazać się wieloma umiejętnościami. Uczestnicy musieli analizować źródła historyczne, sprawnie odszukiwać umieszczone w eksponowanej wystawie informacje, negocjować i przy okazji tworzyć materiały dydaktyczne. Gra okazała się doskonałym pomysłem na przybliżenie dzieciom historii Łodzi i okolic w czasach okupacji hitlerowskiej i bez wątpienia spodobała się naszym uczniom. Historyczne zmagania wygrał zespół stworzony przez uczniów klasy V, którym gratulujemy naukowej dociekliwości i doskonałej współpracy w grupie.