Festiwal Jesieni

W piątek, 4 października, odbył się na terenie szkoły „Festiwal Jesieni”, który zainaugurował działania związane z Festiwalem „Barwy świata”. W tym dniu gośćmi specjalnymi były dzieci z łódzkich przedszkoli niepublicznych oraz ich opiekunowie. Swoją obecnością zaszczycili nas także: p. Joanna Bartlewicz – dyrektor Przedszkola Lingwistycznego „Dobry Start”, p. Elżbieta Raczyńska– dyrektor Przedszkola Prywatnego „Akuku” i p. Marek Kołaczkowski – dyrektor Prywatnego Przedszkola „Playschool”. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 na tarasie szkoły, w pięknych promieniach jesiennego słońca. Głos zabrali p. dyrektor Marek Lipiec i p. Barbara Komorowska – Werner, koordynator festiwalu. Następnie wszystkie dzieci dostały do wykonania pierwsze zadanie. W ramach prac laboratorium poszukiwawczego zbierały jesienne liście i inne dary jesieni, z których należało usypać wielobarwny dywan. Zadanie wykonano na szóstkę, a zabawa była przy tym naprawdę świetna. Oficjalne rozpoczęcie festiwalu nastąpiło kilkanaście minut później w sali gimnastycznej szkoły, tutaj zaproszonych gości witali dowcipnym wierszem nasi gimnazjaliści. Zebrani obejrzeli również dwie krótkie prezentacje, jedną autorstwa uczniów klasy III i drugą, przygotowaną przez przedszkole „Playschool”. Następnie wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na grupy, każda z nich otrzymała konkretne zadanie do wykonania w poszczególnych laboratoriach. Przedszkolakom towarzyszyli uczniowie i opiekunowie poszczególnych pracowni, którymi byli zarówno nauczyciele naszej szkoły, jak i pedagodzy z poszczególnych przedszkoli. Laboratoria skupiały się na działaniach plastycznych, teatralnych, muzycznych, literackich i tych związanych z modą i urodą. Spod pędzli grupy plastycznej wyszły cudowne jesienne pejzaże. Grupa teatralna zaprezentowała krótkie inscenizacje wybranych wierszy, laboratorium muzyczne przygotowało dwa układy choreograficzne do wybranych piosenek, dzieci zaśpiewały również dwa utwory o jesieni, w tym jeden w języku angielskim, ale powszechne uznanie i zachwyt wzbudził ich występ instrumentalny, kiedy swoim akompaniamentem towarzyszyły nagraniu „Czterech pór roku” A. Vivaldiego. Laboratorium literackie mogło pochwalić się ułożonym wierszem o jesieni i opisem jesiennego parku. Uczestnicy laboratorium mody i urody zaprezentowali pokaz zaprojektowanych przez siebie strojów. Prezentacje poszczególnych grup bardzo się podobały, a dzieci wykonujące poszczególne zadania przekonały się, że dzięki współpracy można osiągnąć zamierzony cel.Należy dodać, że w trakcie, kiedy trwały prace w laboratoriach, nad dobrym samopoczuciem wszystkich zgromadzonych czuwali ci, którzy zaangażowali się w działania „Herbaciarni”. To właśnie dzięki nim wszyscy mieli zagwarantowaną słodką przekąskę oraz mogli spróbować różnych gatunków herbaty. Festiwal uroczyście zamknął p. dyrektor Marek Lipiec, który podziękował wszystkim za kreatywność i zaangażowanie, a naszym miłym gościom za przybycie. Głos zabrał również p. dyrektor Marek Kołaczkowski, który nie tylko podziękował, ale także wyraził nadzieję na dalszą współpracę naszych placówek. Na pożegnanie nasi mali przyjaciele i ich opiekunowie dostali drobne upominki.Mamy nadzieję, że dzieci i nauczyciele zapamiętają wrażenia tego dnia i jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy z pasją pracowali przy przygotowaniach i przeprowadzeniu festiwalu.

Odsłony: 2011