SuperKoderzy

Opublikowano: poniedziałek, 02, marzec 2020

Od października uczniowie klasy VII realizują interdyscyplinarny program #SuperKoderzy: Pogromcy języków, w ramach którego tworzą interaktywne widowisko osnute na kanwie klasycznej opowieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz". W przedstawieniu, które będzie zaprezentowane w języku angielskim, weźmie udział robot. Zapraszamy do obejrzenia relacji z dotychczasowych działań #SuperKoderów na stronie https://szkoly.superkoderzy.pl/lodz-1-2019/?fbclid=IwAR16YtIWvNzV0IeXgl7llby_IVuVycefrrJr_3cSqpIW5aCN4AytlvrJMpk

Opublikowano: poniedziałek, 24, luty 2020

20 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Dzieci zachwyciły wszystkich pięknymi i pomysłowymi strojami. Nie zabrakło księżniczek, wróżek, kolorowych ptaków, postaci z bajek i filmów, a nawet gwiazd muzyki, myśliwego i inżyniera. Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich koleżanek i kolegów tańce, gry i zabawy, a także konkursy z nagrodami.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Opublikowano: poniedziałek, 17, luty 2020

11 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). To szczególne święto jest inicjatywą Komisji Europejskiej od 2004 roku. Hasło przewodnie DBI 2020 to: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

W naszej szkole odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VIII. Młodzież w zabawny i pouczający sposób zaprezentowała zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania Internetu i komputera oraz sposoby przeciwdziałania niebezpieczeństwom. U nas ten dzień przebiegał również pod hasłem „Odkrywamy świat robotów mobilnych”. W związku z tym uczniowie przygotowali pokaz robotów i ich niezwykłych umiejętności.