Jesteśmy w projekcie #SuperKoderzy!

Opublikowano: czwartek, 11, lipiec 2019

Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

#SuperKoderzy

Opublikowano: wtorek, 25, czerwiec 2019

19 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Tym razem żegnaliśmy dwa roczniki absolwentów – ósmoklasistów i gimnazjalistów. Jak co roku, na forum zostali wyróżnieni uczniowie, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce. Swoje nagrody odebrali także uczestnicy licznych konkursów i olimpiad. Pani Dyrektor podziękowała rodzicom szczególnie zaangażowanym w życie szkoły za wsparcie i bezinteresowną pomoc.

Familiałki

Opublikowano: wtorek, 25, czerwiec 2019

14 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole coroczny festyn rodzinny „Familiałki”. Tym razem motywem przewodnim były filmy i musicale. Uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowali stanowiska tematyczne inspirowane filmami: „Smerfy”, „Mamma Mia”, „Harry Potter”, „Gwiezdne wojny”, „Minionki”, „Coco”, „Avengers”, „Bohemian Rhapsody” oraz „Wielki Gatsby”. Dzieci zaprezentowały ponadto układy taneczne do filmowej muzyki. Naszymi gośćmi byli także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź – Nowe Złotno. Ważny punkt festynu stanowił mecz siatkówki nauczyciele kontra rodzice. Był to finał akcji charytatywnej na rzecz pana Macieja Jaraszka, który w tym dniu ponownie odwiedził naszą szkołę. „Familiałki” były wspaniałą okazją do zabawy i integracji społeczności szkolnej.