Zielona szkoła klas młodszych

Opublikowano: środa, 20, czerwiec 2018

Od 11 do 15 czerwca nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w zielonej szkole, która w tym roku odbyła się w okolicach Zwierzyńca, w „Krainie nad Tanwią”. Tegoroczny wyjazd, poza walorami krajoznawczymi i poznawczymi, miał również wymiar rekreacyjny. Maluchy doskonale bawiły się w parku linowym czy podczas spotkania z animatorami gier i zabaw. Emocje wywołały zawody sportowe, przejażdżka traktorem po lesie czy wieczorne podchody. Niewątpliwą atrakcją okazała się nauka strzelania z broni do celu. Wszystkim spodobało się także zwiedzanie Fabryki Miodu i urokliwego Sandomierza. Wejście na Bukową Górę nie było łatwe, ale nagrodą dla wytrwałych milusińskich stały się piękne widoki Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Zarówno dzieci, jak i opiekunowie wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

Familiałki

Opublikowano: czwartek, 07, czerwiec 2018

25 maja obchodziliśmy kolejne Familiałki. Motywem przewodnim była podróż dookoła świata. Mogliśmy odwiedzić Francję, Niemcy, Włochy, Grecję, Stany Zjednoczone, Hiszpanię, Wielką Brytanię, Belgię oraz inne kraje.

Spotkanie rozpoczął wspaniały występ naszych uczniów. Po części artystycznej ruszyliśmy w niezwykłą podróż do poszczególnych państw. Na każdym stoisku podziwialiśmy wspaniałe dekoracje oraz kosztowaliśmy tradycyjne potrawy pochodzące z danego kraju. Rozbijanie piniaty, oglądanie repliki broni i mundurów to tylko kilka z atrakcji, które przygotowali dla nas nasi uczniowie.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za tak interesującą podróż.

Świat ponad podziałami

Opublikowano: czwartek, 07, czerwiec 2018
W tym roku po raz kolejny uczniowie Społecznej  Szkoły Podstawowej nr 4 ŁSSO zorganizowali akcję pt. „Dzieci mieszkańcom Łodzi”.
24 maja 2018 roku na płycie Starego Rynku odbyło się malowanie kolorową kredą obrazów zatytułowanych „Świat ponad podziałami.” Do współpracy zaprosiliśmy dzieci z gminy żydowskiej oraz uczniów innych szkół.
Celem naszego projektu pt. „ Poza granicami języka- świat ponad podziałami”, jest kształtowanie postawy tolerancji oraz zachęcenie do poznania innych kultur. Młodzi malarze uczą się wyrażania własnych uczuć  i emocji poprzez sztukę.