Zakończenie roku szkolnego

26 czerwca uroczyście zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2019/2020. Tym razem rozpoczęliśmy wakacje nietypowo - w węższym gronie i w maseczkach na twarzach. Dla wielu uczniów była to pierwsza od kilku tygodni okazja, by zobaczyć się z koleżankami i kolegami oraz wychowawcami. Szczególnie wzruszające było pożegnanie tegorocznych absolwentów, którzy opuszczają naszą szkołę z bardzo dobrymi wynikami na świadectwach i wieloma dyplomami poświadczającymi ich osiągnięcia. Życzymy wszystkim wspaniałego wypoczynku offline. Z utęsknieniem czekamy na spotkanie w szkolnych murach po wakacjach.

Projekt "Przesłanie do świata"

Uczniowie klasy III pokazali, że nawet w najtrudniejszych czasach można być kreatywnym i przedsiębiorczym. Razem z wychowawcą przygotowali projekt "Przesłanie do świata". Z ich niezwykłych prac artystycznych powstał krótki film, w którym wykorzystano utwór zespołu Hey pt. "Moja i Twoja nadzieja". Na wykorzystanie tej piosenki w filmie zgodę wyraziła pani Katarzyna Nosowska. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Projekt "Przesłanie do świata" - video

SuperKoderzy

Od października uczniowie klasy VII realizują interdyscyplinarny program #SuperKoderzy: Pogromcy języków, w ramach którego tworzą interaktywne widowisko osnute na kanwie klasycznej opowieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz". W przedstawieniu, które będzie zaprezentowane w języku angielskim, weźmie udział robot. Zapraszamy do obejrzenia relacji z dotychczasowych działań #SuperKoderów na stronie https://szkoly.superkoderzy.pl/lodz-1-2019/?fbclid=IwAR16YtIWvNzV0IeXgl7llby_IVuVycefrrJr_3cSqpIW5aCN4AytlvrJMpk

Bal karnawałowy

20 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Dzieci zachwyciły wszystkich pięknymi i pomysłowymi strojami. Nie zabrakło księżniczek, wróżek, kolorowych ptaków, postaci z bajek i filmów, a nawet gwiazd muzyki, myśliwego i inżyniera. Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich koleżanek i kolegów tańce, gry i zabawy, a także konkursy z nagrodami.

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). To szczególne święto jest inicjatywą Komisji Europejskiej od 2004 roku. Hasło przewodnie DBI 2020 to: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

W naszej szkole odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VIII. Młodzież w zabawny i pouczający sposób zaprezentowała zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania Internetu i komputera oraz sposoby przeciwdziałania niebezpieczeństwom. U nas ten dzień przebiegał również pod hasłem „Odkrywamy świat robotów mobilnych”. W związku z tym uczniowie przygotowali pokaz robotów i ich niezwykłych umiejętności.

Spotkanie wigilijne

16 grudnia złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Podczas spotkania wigilijnego w Bałuckim Ośrodku Kultury „Lutnia” dzieci zaprezentowały przedstawienie o poszukiwaniu Gwiazdki. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Cicha noc”. W czasie poczęstunku mogliśmy porozmawiać i wymienić świąteczne serdeczności.
Życzymy wszystkim wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia.

Mikołajki

6 grudnia wszyscy - duzi i mali - zostali obdarowani prezentami. Wizycie Mikołaja i jego orszaku towarzyszyło wiele radości. Każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności - śpiew, taniec, sprawność fizyczną, a nawet zdolności matematyczne. Okazało się, że wszyscy byli grzeczni i nikt w tym roku nie otrzymał rózgi :)

Razem na Święta

Nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w akcji "Razem na Święta", której celem jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W tym roku przyłączyliśmy się do akcji: Szlachetna Paczka, Paczka dla Bohatera oraz Zostań Super Zakrętakiem. Wspieraliśmy seniorów, Łódzkie Hospicjum dla Dzieci, a także zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla zwierząt w schronisku. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali wielkie serce potrzebującym.

Dzień Zdrowego Odżywiania

25 listopada 2019 roku był w naszej szkole Dniem Zdrowego Odżywiania. Uczniowie samodzielnie przygotowali zdrowe przekąski - kanapki, sałatki i surówki, owocowe szaszłyki, koktajle, a nawet zdrowe słodycze. Najprzyjemniejszą częścią świętowania była wspólna degustacja przygotowanych smakołyków.

Święto Niepodległości

Społeczność szkolna uczciła Narodowe Święto Niepodległości wspólnym odśpiewaniem hymnu. Następnie podczas uroczystego apelu uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne oraz opowiedzieli o trudnej drodze naszego kraju do wolności.