Zielona szkoła klas 1-4

Opublikowano: środa, 09, październik 2019

W dniach 25‒27 września 2019 roku odbyła się zielona szkoła klas I‒IV. Uczniowie odwiedzili Folwark Konny w Hermanowie.

Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział w zajęciach na temat jeździectwa oraz w warsztatach z ichtiologiem dotyczących problemu zanieczyszczenia środowiska. Mieli też okazję obejrzeć pokaz umiejętności konia Hiszpanki. Po południu dzieci aktywnie odpoczywały na basenie.

Drugiego dnia uczniowie brali udział w zabawach integracyjnych oraz zajęciach interaktywnych w Spichlerzu Muzyki Rockowej. Uczestniczyli także w spotkaniu z przyrodnikiem, które było poświęcone badaniu tropów i śladów zwierząt. Dzieci odwiedziły również mini zoo. Wieczorem wszyscy bawili się na dyskotece i odpoczywali przy ognisku.

Główną atrakcją trzeciego dnia była jazda konna i przejazd bryczkami. Popołudnie wypełniły zabawy integracyjne na świeżym powietrzu.