Zielona szkoła klas 5-8

Opublikowano: środa, 09, październik 2019

W dniach 2‒4 października 2019 roku odbyła się zielona szkoła klas V‒VIII. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili zbudowany w XVII wieku zamek w Krzyżtoporze. Zwiedzili ruiny, poznali historię obiektu i jego fundatora Krzysztofa Ossolińskiego. Uczestniczyli ponadto w zajęciach, podczas których rozwiązali test sprawdzający wiadomości na temat zamku i jego dziejów. Dowiedzieli się także, jak wyglądało życie szlachty w XVII wieku.

Atrakcją tego dnia było również zwiedzanie zamku w Baranowie.

Drugiego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili Sandomierz. Poznali historię miasta i jego najważniejszych obiektów ‒ Zamku Królewskiego i kościoła św. Jakuba.
Przeszli również przez bramę miasta nazywaną ze względu na swoje wymiary Uchem Igielnym i brali udział w edukacyjnej grze miejskiej. Po obiedzie dzieci odwiedziły Zbrojownię i przeszły podziemną trasę.

Na zakończenie trzydniowej wycieczki uczniowie udali się do Opatowa. Zwiedzili barokowy kościół klasztorny bernardynów, w którym mogli przyjrzeć się elementom charakterystycznym dla stylu rokokowego. W imponującej romańskiej kolegiacie dowiedzieli się natomiast wiele o gotyku. Ostatnim punktem programu była podziemna trasa turystyczna.