Rekolekcje wielkopostne i wizyta w Vigo

Tradycyjnie, jak co roku, dzieci wzięły udział w rekolekcjach wielkopostnych w kościele o. Pasjonistów. Tym razem przeżycia duchowe, na prośbę proboszcza, o. Artura Kiliszka, połączyły z działaniami artystycznymi. Zaprezentowane przez nich scenki rodzajowe stały się podstawą rekolekcyjnych rozważań i ułatwiły zrozumienie płynącego z nich przesłania. W tych dniach dzieci gościły także w Vigo – centrum ortopedii, gdzie poznały proces produkcji nowoczesnych protez, tak niezbędnych tym, którzy z przyczyn niezależnych od siebie są niepełnosprawni. Czas rekolekcji w szczególny sposób skłania do refleksji, sprzyja rozwijaniu wrażliwości. Mamy nadzieję, że nasze dzieci, na co dzień pochłonięte nauką i zajęciami dodatkowymi, znalazły chwilę, aby pomyśleć nie tylko o sobie, ale również o drugim człowieku, zwłaszcza tym pokrzywdzonym przez los.