Mikołajki

Zgodnie z tradycją 6 grudnia obchodzimy dzień św. Mikołaja, biskupa z Miry, którego obecność zapowiada nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Powszechnie, od wielu już lat, dzień ten określa się mianem mikołajek, a jego istotą jest obdarowanie kogoś bliskiego drobnym upominkiem. W naszej szkolnej rodzinie mikołajki obchodzimy co roku, podobnie było i teraz. Udział we wzajemnym obdarowywaniu się wzięli wszyscy uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły. Każdy z nas, nim otrzymał upominek, musiał odpowiedzieć na nieśmiertelne pytanie: „czy byłeś grzeczny?”, niektórych św. Mikołaj prosił o wykonanie jakiegoś zadania, szczerze mówiąc, radziliśmy sobie z nimi świetnie. Nikt z nas nie odszedł bez prezentu, a zadbały o to pomagające św. Mikołajowi Śnieżynki. Oczywiście największe emocje budziło otwieranie paczek i oglądanie ich zawartości. Radosne miny obdarowanych, okrzyki i salwy śmiechu potwierdzały zadowolenie i z prezentów, i ze wspólnej zabawy.