Festiwal Języków

13 października uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w Festiwalu Języków. Uroczystość nawiązywała do obchodzonego 26 września Europejskiego Dnia Języków. W trakcie festiwalu prezentowały się wszystkie klasy. Uczniowie mówili wiersze, śpiewali piosenki i odgrywali ciekawe scenki, oczywiście z wykorzystaniem różnorakich rekwizytów. Wszyscy też mogli podziwiać multimedialne prezentacje o stolicach Francji, Anglii czy Niemiec przygotowane przez gimnazjalistów. Przez ponad dwie godziny mury szkoły rozbrzmiewały językiem angielskim, hiszpańskim, niemieckim i francuskim.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, doskonale się bawili, ale przede wszystkim jeszcze raz uświadomili sobie, jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom języków obcych nowożytnych za wysiłek włożony w przygotowanie festiwalu.