Wycieczka do teatru

We wtorek, 26 kwietnia, uczniowie szkoły podstawowej udali się do teatru. Klasy I-III obejrzały fascynujący spektakl "Niezwykły dom Pana A., czyli skradzione dźwięki" w Teatrze Powszechnym. Była to interesująca opowieść o Suzy i jej psie Niewiemie, którzy odwiedzają tajemniczy dom Pana Akustykusa, złodzieja głosów mieszkańców miasteczka. Zwiedzanie kolejnych pokoi olbrzymiego domu, w których Pan A. poukrywał skradzione dźwięki okazało się niezmiernie ciekawą podróżą.
Natomiast klasy IV i V odbyły "Interaktywną podróż teatralną" do Teatru Nowego, ale tym razem, wyjątkowo, nie po to, by obejrzeć przedstawienie, lecz aby poznać teatr od kulis. Uczniowie mieli możliwość zajrzenia w najbardziej niedostępne dla zwykłego widza zakamarki, poznali osoby pracujące w teatrze i tajniki produkcji spektaklu. Dowiedzieli się, jak powstaje dźwięk i w jaki sposób można go modyfikować, jakie mogą być efekty świetlne i jak tworzona jest scenografia. Na własne oczy mogli przekonać się, jak potężna jest magia charakteryzacji i umiejętności aktorskich.