Zielona szkoła

W dniach 6–-10 czerwca uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w zielonej szkole, która w tym roku odbyła się w Górach Świętokrzyskich.

Pierwszego dnia dzieci zwiedziły Park Jurajski w Bałtowie. Drugi dzień upłynął uczestnikom w parku linowym, gdzie można było pokonywać trasy o różnym stopniu trudności. Kolejną atrakcją tego dnia okazał się pobyt w wesołym miasteczku, w którym wszyscy, niezależnie od wieku, bawili się świetnie. Równie doskonałym pomysłem na spędzenie czasu było spotkanie z animatorami zabaw. Dzieci uczestniczyły w warsztatach tematycznych, mogły pochodzić na szczudłach, zagrać w ogromne, terenowe gry planszowe i puszczać gigantyczne bańki mydlane. Następnego dnia uczniowie zwiedzili Skansen w Tokarni i wzięli udział w warsztatach garncarskich. Wyjazdowe atrakcje zamknął pobyt w Muzeum Zabawek w Kielcach.