Wizyta w Katedrze Cytofizjologii Uniwersytetu Łódzkiego

18 kwietnia 2013 r. uczniowie klasy IV uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Katedrę Cytofizjologii  Uniwersytetu Łódzkiego. Warsztaty miały na celu naukę wykonywania preparatów z materiału roślinnego, przeznaczonych do analizy w mikroskopie świetlnym i fluorescencyjnym. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z różnymi technikami przygotowania preparatów nietrwałych z tkanek roślinnych, poznały również  proste metody lokalizacji kwasów nukleinowych w komórce. Możliwość samodzielnego sporządzania preparatów spowodowała, że nasi czwartoklasiści z ogromnym zapałem i zainteresowaniem wcielili się w rolę młodych naukowców.

Zajęcia zorganizowane w ramach XIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, a prowadzone przez p. dr hab. Katarzynę Popłońską i p. dr Agnieszkę Wojtczak niezmiernie wszystkim się spodobały.

Odsłony: 1949