ROK 2012 - ROKIEM JANUSZA KORCZAKA

W ramach obchodów roku Janusza Korczaka uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych  przedsięwzięciach. Jednym z nich stała się akcja "dzieci dzieciom". Uczniowie klas IV i VI, w ramach zajęć języka polskiego, przygotowali prezentacje na temat życia i działalności Pana Doktora, wielkiego przyjaciela dzieci. Swoją wiedzą postanowili podzielić się z młodszymi kolegami. Dzieci z klasy IV zawitały u uczniów z klasy I. Rzeczowe, zwięzłe informacje, uatrakcyjnione krótką prezentacją multimedialną, wywołały spore zainteresowanie wśród naszych najmłodszych podopiecznych. Także uczniowie klas II i III poznali historię Janusza Korczaka, a stało się to za sprawą ich starszych kolegów z klasy VI. Ciekawa forma przekazu spodobała się wszystkim, ale główną atrakcją okazało się czytanie wspomnień poświęconych osobie Korczaka.

W roli lektorów wystąpili oczywiście szóstoklasiści.