Zoo Safari w Borysewie

19 września 2013 roku uczniowie klas I – VI uczestniczyli w wycieczce do bardzo wyjątkowego miejsca, jakim jest Ogród Zoologiczny Zoo Safari w Borysewie. Dzieci mogły podziwiać nie tylko najgroźniejsze drapieżniki świata - białe tygrysy bengalskie, białe lwy, serwale, pumę amerykańską, wilki polarne, ale także lemury, bawoły indyjskie, zebry, wielbłądy dwugarbne, kangury. Nie mniejszą atrakcją okazały się również gatunki zamieszkujące tajemniczy wodny świat. Sympatię naszych uczniów zdobyła foka szara i przepiękne gatunki ptactwa wodnego.Niezapomniane wrażenia pozostawiły w nas również pokazowe karmienia tygrysa białego o wdzięcznym imieniu Aron oraz foki – Dawida.Starsi uczniowie spotkali się też oko w oko z kózkami miniaturkami, owieczkami kameruńskimi, świnkami wietnamskimi, alpakami, osiołkami czy królikami. Jak łatwo się domyślić, wszystkie one zamieszkują Mini Zoo „Zwierzyniec”, gdzie na naszych uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka – przejażdżka na kucyku szetlandzkim.Młodsi doskonale bawili się w Figlarni - bajkowej krainie odpowiadającej niespożytej energii dzieci. Nasi najmłodsi podopieczni mogli skakać na trampolinie, zmierzyć się z kosmicznym torem przeszkód czy dmuchaną dziewięciometrową zjeżdżalnią.Był czas na zabawę i czas na naukę. Cała grupa uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych, podczas których największą atrakcją były żywe okazy zwierząt: jaszczurka, wąż i żółw.

Odsłony: 1934