Europejski Dzień Języków

26 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Na początku przypomnieliśmy sobie, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Następnie uczniowie wszystkich klas zaprezentowali swoje umiejętności językowe i aktorskie. Każda z klas przygotowała piosenkę lub scenkę w wybranym przez siebie języku: angielskim, niemieckim, hiszpańskim bądź francuskim. Mogliśmy poznać historię Tomka, który poszedł do nowej szkoły w Anglii, znaleźć się w niemieckiej restauracji albo posłuchać rad francuskiego lekarza, a melodyjne hiszpańskie rytmy na długo zapadną nam w pamięć. Po obejrzeniu bogatego programu artystycznego sprawdziliśmy naszą wiedzę  w quizie pt. "Europa bliżej nas". Jak się okazało dla naszych uczniów nie było trudnych pytań, ze wszystkimi poradzili sobie doskonale. Podobnie jak w latach ubiegłych impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Pozostaje już tylko podziękować uczniom i nauczycielom języków obcych za trud i zaangażowanie włożone w jej przygotowanie.